Hakkında

Merhaba,

Ben Meltem Kılıçcı. ODTÜ İşletme bölümü mezunuyum. T. İş Bankası’nda Yazılım Geliştirme, Proje Yönetimi Bölümü ve Softtech A.Ş de olmak üzere toplam 27 senelik profesyonel bir iş hayatım oldu. Son onbeş sene üst  düzey yöneticilik yaptım. İş Bankasında hayata geçirilen bir çok projenin başındaydım. Bir çok ilkte imzam vardır. Mesela; Türkiye’de bir ilk olan telefondan tüm bankacılık işlemlerinin müşteri temsilcisi olmaksızın  tuşlayarak gerçekleştirilmesini sağlayan ekibin başındaydım. Mesela;  İş Bankasında ilk defa veri-ambarı uygulamasını hazır paket satın almaksızın  hayata geçiren ekibin başındaydım ve bu fikrin sahibi ve tasarlayanı idim.  Banka için ilk olacak başka bir çok değişim ve süreç projesinin başındaydım. Yeni kurulan Bilgi Teknoloji Proje Yönetim Bölümünün başına getirilip, İş Bankasında proje yönetim süreçlerinin oluşturulup yaygınlaştırılması için çalışmalar yaptım. Bir iş başvurusu olsa yazılacak daha çok şey var ama uzatmaya gerek yok, fikir vermesi açısından yeterlidir sanırım 🙂

Bu süreçte her zaman iş ve özel hayatında sürekli gelişim ve değişimi hayatının merkezine koymuş, “işten önce insan” yaklaşımını kendine şiar edinmiş bir iş kadını idim. İş hayatımın en yoğun olduğu dönemlerde bile aşağıda anlattığım özel ilgi alanlarıma zaman ayırmayı ve yeni ilgi alanlarını hayatıma katmayı ilke edindim. 2011 yılı Mayıs ayında Bankanın yazılım şirketinde Genel Müdür Yardımcılığı yaparken emekli oldum.  Sonrasında bir kaç yıl özel ilgi alanlarımla dolu dolu geçen , keyifli bir dönemim oldu.

2015 yılında ne yapmak istediğime dair yaşadığım bir süreç sonunda, uzun yıllar yapmış olduğum yöneticilik stilimin etkisi ve kendimi bildim bileli özel ilgi alanlarımla beslenmiş olan “ben”im koçlukta karar kıldı.  Adler Learning Center’da gerekli koçluk eğitimlerini tamamladım. Sonuçta hayatımın bu ikinci dönemi için meslek olarak Gelişim ve Değişim Koçluğunu seçtim.

Ve şimdi;

Adler eğitiminin temel aldığı pozitif psikolojiye dayanan ICF koçluk prensiplerine ve etik kurallarına bağlı ICF üyesi bir koçum.  Bu çerçeve içinde,  uzun yıllar sonucu edindiğim yöneticilik birikimimden ve edebiyat tutkumun derinleştirdiği duygu dünyamdan oluşan bir bileşimle kendime has bir koçluk yapmaya çalışıyorum. Koçluk alanına giren konuları kimi zaman sanattan, kimi zaman edebiyattan kimi zaman da doğrudan ve yaşamın içinden anlatmayı seviyorum. Belki konuya belki benim ruh durumuma göre değişiyor bu durum.

Kendimi kısaca özetlersem;

29 yaşında harika bir kızım var, en önemli ve hiç bitmeyecek görevim annelik;

Bir edebiyat tutkunuyum. ODTÜ Mezunlar Derneği Edebiyat Klübünün üyesiyim;

Moda ve  tasarım kendimi yetiştirmeye çalıştığım, zamanımı ayırmaktan zevk duyduğum ilgi alanlarımdan biri;

Film izlemek tıpkı edebiyat gibi beni besleyen ve geliştiren hayat zevklerimden biri;

Tercüme yapmayı seviyorum. Kendimi geliştirmeye çalışıp zaman ayırdığım alanlardan biri de bu;

Kişilik özelliği olarak ise şefkatli, yargılamayan, insancıl, objektif, meraklı, öğrenmeyi seven, çalışkan bir kadınım.

Sizlerle de tanışmak umuduyla 🙂

Not: Bana ulaşmak için ameltem@gmail.com a yazabilirsiniz.

 

“Hakkında” için 3 yorum

 1. Sevgili Meltem
  Ne keyifli ve güzel yorumlamissin koclugu
  Danisanlarin yaşamında ışık olman dileğiyle
  Ayşenur Ozturanli

  Beğen

 2. Sevgili Meltem
  Koclugu ne kadar içten ve yalın anlatmissin.
  Danisanlarinin , dönüşümüne ışık olmanı dilerim. Sevgiyle kal.
  Ayşenur Ozturanli

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s