Doğum Günüm :)

Dün, 7 Temmuz, benim doğum günümdü. Elli altı yaşına girdim. Umarım daha çok yaşlar görürüm, sağlıkla ve sevdiklerim yanımda olarak. Her zaman böyle arayan, mesaj atan sevenlerim çok olur, her yıl da hayatıma yenilerini katarım umarım.

Çok seviyorum 7 Temmuz’ları. Daha sabahtan bayram çocukları gibi kalkıyorum. Öyle önceden belirlenen organizasyonlarla, partilerle doğum günü kutlamaları hiç yapmadım. Bu anlamda değil sevincim ve istekli oluşum. O gün doğum günüm olduğunu bilmek bile çok mutlu ediyor beni. Yaşamın değerini bilmekle, hayatı sevmekle ilgili bir şey sanırım. Sonra da arayan sevdiklerimin “iyi ki doğdun” sözcüklerini duymak, bilsem de sevildiğimi o gün tekrar duymanın ayrı bir tadı oluyor. Tüm gün bir çay içerken bile o gün doğduğum için onu içmek, çocuk gibi şımarmak, şımartılmaya bayılıyorum. Hediye alanlara hiç “ay ne gerek vardı, neden zahmet ettiniz” demiyorum inanın. Her ne olursa olsun o paketi açmaya bayılıyorum. Hadi yemek yiyelim dediysek, insanlara her kadehi “hadi benim doğum günüm şerefime” diye kaldırtmak en büyük şımarıklığım 🙂

Aynaya baktığımda fiziksel farklılıklar görüyorum kendimde çok doğal olarak. Ama en sevdiğim farklılığım, kendime sonradan kattığım bir kimlik,  29 senedir hiç kanıksamadan mutlulukla hissettiğim “anne” kimliğim, kızımın varlığı.

 

13590299_1231979296820533_1950072868031213020_n.jpgSonra en çok sevdiğim farklılıklarım, kendimde yaptığım değişiklikler. İyi bulmadığım yanlarımı aştığımı veya aşmaya başladığımı görmek, hayatta yapmak istediğim bir şey varsa ona yaklaştığımı hissetmek, yaşamın anlam arayışı olduğunu bilip hala o anlamın peşinde koştuğumu görmek, hala çalışmanın, okumanın, öğrenmenin, başkalarının hayatına dokunmanın tutkunu olmak; dostlarımı, hayvanları, doğayı hayatımın en önemli parçaları olarak hissetmek.

Kısaca ben seviyorum bu hayatı, özellikle son zamanlarda çoğunlukla üzücü ve dayanılmaz haksızlıklar, acılar yaşatıyor olsa da. Bana enerji veriyor sevmek. Dün beni hatırlayarak bana “doğum günü çocuğu” olma şansı verdiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Sevginizi, sevildiğimi hissettirdiniz bana tekrar. Sizi ne kadar sevdiğimi tekrar hatırlattınız bana. Bir sonraki doğum günümde yine unutmayın beni şımartmayı 🙂 hepinizi çok seviyorum. İyi ki tanımışım sizleri, iyi ki hayatıma girmişsiniz. ❤

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s